Dieta kopenhaska – zasady diety. Jakie są efekty?

Dieta kopenhaska stała się gwiazdą Internecie – surowa dieta krótkoterminowa, kalorie są surowo ograniczone, a posiłki składają się z wysokobiałkowych i niskotłuszczowych produktów spożywczych.

Czym jest dieta kopenhaska?

Dieta kopenhaska, znana również jako dieta królewskiego duńskiego szpitala, to 13-dniowy plan, który twierdzi, że prowadzi do utraty wagi do 22 kg.

Wysokość, waga, wiek i styl życia na bok, człowiek zwykle potrzebuje około 2500 dziennych kalorii, aby utrzymać swoją wagę. Liczba ta wynosi około 2000 dla kobiet.

Informacje dotyczące działań niepożądanych, które należy zgłaszać lekarzowi, obejmują skurcze mięśni, zawroty głowy i dezorientację.

Jeśli dieta zostanie pomyślnie zakończona, osoby mogą powtórzyć ten proces ponownie po dwuletniej przerwie. Ci, którzy zdecydowali się rzucić palenie, powinni nie próbować go ponownie przez sześć miesięcy.

Jak działa dieta kopenhaska?

Kopenhaska dieta również przyspiesza metabolizm w perspektywie długoterminowej. Chociaż istnieje kilka wariantów planu, przykład pierwszego dnia wygląda następująco:

  • Śniadanie – kawa z pojedynczą kostką cukru
  • Obiad – 400g gotowanego szpinaku, podane z dwoma jajami na twardo i pomidorem
  • Kolacja – 200g stek z zieloną sałatą, sokiem z cytryny i oliwą

Kromka zwykłego tosta dodaje się drugiego dnia, a obiad zamienia się w 250g szynki z jedną szklanką niskotłuszczowego jogurtu. Kolacja to 200 g pieczonej wołowiny z tym samym akompaniamentem co pierwszy dzień.

Plan jest kontynuowany w podobny sposób przez 13 dni, chociaż posiłki różnią się nieznacznie. Innym obiadem, na przykład, może być miska z 250 g różnych z gotowanymi wiórkami jaj i marchwi.

Czy dieta kopenhaska działa?

Chociaż plan może spowodować szybką utratę wagi z powodu cięcia kalorii, Alix Woods – dietetyk w Quest Nutra Pharma – nie poleciłaby przestrzegania diety kopenhaskiej.

“Jest to niezdrowa dieta ze względu na bardzo ograniczoną ilość kalorii i składników odżywczych. Brakuje żywienia, ponieważ istnieje brak równowagi w spożyciu białka, węglowodanów i niezbędnych tłuszczy ” – on wyjaśnia.

“Może to prowadzić do niedożywienia, a na pewno problemów energetycznych, ponieważ spożycie kalorii jest ograniczone do 600 do 1000 kalorii dziennie, co stanowi mniej niż połowę zalecanych kalorii dla mężczyzn i kobiet”.

Alix kontynuuje swoje obawy dotyczące posiłków, z których składa się dieta.

“Kawa z cukrem na śniadanie. Może to spowodować gwałtowny wzrost hormonu stresu i zwiększenie stężenia glukozy we krwi, powodując skoki cukru we krwi i spadki energii”.

“Inne posiłki są obciążone białkami z czerwonego mięsa, co może potencjalnie sprzyjać wzrostowi cholesterolu LDL (złego) i może prowadzić do innych powikłań sercowo-naczyniowych.”

Wnioski

Zgodnie z naszą opinią, są to przedmioty zakazane w planie:

  • Bez gumy do żucia
  • Bez alkoholu
  • Bez oleju do gotowania
  • Bez sosu sałatkowego
  • Bez słodzików, takich jak cukier i miód

Ty decydujesz.

You May Also Like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *